• İkitelli OSB. Mah. Giyim Sanatkarları Tic. Merk. 4B Blok 409 Başakşehir / İstanbul
  • 0539 668 64 98

Mesleki Eğitim

pattern
Mesleki Eğitim

Mesleki Eğitim

Mesleki Eğitim Belgesi Almak Artık Çok Kolay !..
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitim belgesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yaptığı İşin niteliğiyle ilgili Mesleki Eğitim belgesi almamış ve o alanda Mesleki Sertifikaya sahip olmayan kişiler iş alımında direk olarak değerlendirmenin dışında bırakılmaktadır.

Mesleki Eğitim Belgesi Nedir?

Mesleki eğitim: Örgün veya yaygın eğitim yoluyla bireyleri mesleğe hazırlamak, meslek sahibi olanların mesleklerindeki gelişimlerini sağlamak amacıyla gerekli bilgi ve beceri, geliştiren sosyal, kültürel ve ekonomik yeteneklerinin gelişim sürecinin bir plan içerisinde yürütülmesini sağlayan eğitimi ifade eder. Bu eğitimin başarılı sonuçlanması ile verilen belgeye de mesleki eğitim belgesi denir.

Mesleki Eğitim Belgesi Nereden Alınır, Veren Kurumlar

EVRENSEL OSGB olarak; mesleki eğitim belgesi almak isteyen kişilerin başvurularını değerlendirmekte ve onlara en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

Mesleki Eğitim Belgesi Zorunluluğu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan ve ek-1’de belirtilen işleri ve bu işlerde çalışanların mesleki eğitim belgesi alma zorunluluğu vardır.

Mesleki Eğitim Belgesi Cezası

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene her bir yükümlülük için ayrı ayrı iki bin Türk Lirası para cezası verilir.

Mesleki Eğitim Belge veya Sertifika Sorgulama

Mesleki Eğitim Sertifika numaranızı girerek Mesleki Eğitim belgenizin gerçek olup olmadığını öğrenebilirsiniz..

Eğer işveren iseniz personelinizin sertifikasının gerçek olup olmadığını da bu bölümden öğrenebilirsiniz.

vector